Webdowo-styczniowo, choć już luty.

Witajcie w Nowym Roku! Nie ukrywamy, że troszkę się przez ten czas działo, więc blog chwilowo zszedł na drugi plan, ale już wracamy, by poinformować o kilku istotnych zmianach, które nastąpiły bądź czekają nas/Was w ciągu najbliższych miesięcy. Ten wpis zainteresuje wszystkich, którzy posiadają tanie domeny w webd.pl lub zakupili u nas certyfikat Rapid SSL.

W pierwszej kolejności rzućmy światło na domeny. Części z Was już możemy pogratulować spostrzegawczości, gdyż zupełnie naturalnie zaczęliście korzystać z udostępnionej Wam funkcjonalności. Zauważyliśmy na przestrzeni ostatniego roku, że mimo wysyłki przez nas monitów płatności – zdarza Wam się zaspać z terminem opłacenia domeny 😉 Zdarza się, jasne, jednak kiedy domena już przestanie się wyświetlać – zaczyna się panika (najczęściej 😉 ). Zgodnie z wprowadzonym przez NASK cyklem życia domeny – po wygaśnięciu jest Wasza jeszcze przez 30 dni. To oznacza, że możecie ją jeszcze w tym czasie przywrócić i posiąść na kolejny rok. Nic nowego, prawda ? Niby prawda, jednak tu pojawia się nowość webd.pl. Dotychczas przywracanie domen możliwe było jedynie przelewem zwykłym, troszkę to trwało i najczęściej było związane z wysyłaniem nam 'na cito' potwierdzenia przelewu. Od 17 stycznia możecie już przywrócić domenę szybkimi przelewami, które webd.pl oferuje : p24, PayU czy PayPal. Aby to zrobić korzystacie z linka do szybkich płatności wysłanego przez nas w monicie lub logujecie się na webd.pl i w Twoich Produktach reanimujecie ją przyciskiem Przedłuż. Nowość dotyczy wszystkich domen polskich i wybranych (najpopularniejszych) globalnych – .com .net .org .biz .info oraz .eu. Oczywiście zawsze możecie do nas zadzwonić – pomożemy Wam odnaleźć sposób na reaktywację Waszego adresu www.

O co chodzi z tym Rapidem ? Ah, jak zawsze- zawirowania na rynku 😉 Jedna firma przejęła drugą i dla certyfikatów Rapid SSL w webd.pl, kupionych u nas w ściśle określonym czasie trzeba wystawić nowy klucz prywatny certyfikatu. Temat nie dotyczy jedynie naszego serwisu, ale wszystkich uczestniczących w odsprzedaży tego rodzaju certyfikatów SSL. Co dalej ? Tu panika nie jest wskazana 🙂 Systematycznie będziemy kontaktować się z posiadaczami konkretnych certyfikatów, celem wystawienia takowego na nowo. Nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami czy ponowną instalacją – tym zajmiemy się my. Jedyne, co trzeba zrobić, a o czym oczywiście też Wam napiszemy – to potwierdzić ponowne wystawienie certyfikatu Rapid SSL. Jeśli nie otrzymacie od nas takiej informacji – oznacza to, że Wasz certyfikat SSL webd.pl nie ulega zmianie.
Więcej o misz-maszach i zawirowaniach rynkowych, o których wyżej, znajdziecie TU.
Czas mamy do września, ale już teraz rozpoczynamy akcję podmiany, nie ma co czekać 🙂

Pozdrawiamy blogowo! A! Przygotowaliśmy dla Was zestawienie zeszłorocznych działań i testów i nowości i implementacji i konfiguracji i 'Bóg-wie-jeszcze-czego' Adminów, które pozwolimy sobie wysłać w najbliższych dniach. Wiedzcie, że się dzieje 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *