Świąteczne Statystyki LiteSpeed na WEBD.pl

Przedświąteczny wpis, zarazem wpis kończący rok, stanowi dla nas nie lada okazje do podsumowań.

W tym 2020 roku, mimo pandemii i przeszkód natury 'siły wyższej’, naprawdę nieskromnie daliśmy czadu;)

Nie dość, że opcja zmiany wersji PHP w Cpanel (do tego PHP 8! w WEBD.pl) opcja samodzielnego dorzucania plików (pod Allegro itp.) to na koniec, jako wisienkę na torcie zostawiliśmy zmianę oprogramowania wszystkich serwerów z Apache na LiteSpeed w WEBD.pl. Ten post, może nie jakiś wybitnie długi, bo liczby mówią same za siebie, poświecimy statystykom. Statystykom szybkości ładowania strony. Co więcej, statystykom, które jesteście w stanie sami odtworzyć, gdyż podamy adres strony, na której testy były wykonywane.

Charakterystyka samych testów jest mamy wrażenie najbardziej rzetelna i najbliższa rzeczywistości, jaka tylko może być. Testy wykonywane były na stronie jednego z naszych Klientów seriami po 20 odpytań ładowania strony, z których została wyciągnięta średnia. Adres strony, na której były wykonywane poniższe testy to https://www.oknakrotoszyn.pl/ (UWAGA! To nie jest post sponsorowany 😉 ) Dziękujemy Klientowi za umożliwienie testów.

Poniżej wyniki TTFB (Time to First Byte) – czyli czas od zapytania do pierwszej odpowiedzi serwera dla strony na Apache, na LiteSpeed oraz z osobno – z zainstalowaną wtyczką LSCache (taką wtyczkę oferuje między innymi sam WordPress) oraz (co z pewnością interesuje Was bardziej) wyniki Full Load Time – czas pełnego załadowania strony. Znajdź 3 różnice 😉 :

Sądziliście, że tu spoczęliśmy na laurach i doszliśmy do punktu, gdzie wyczerpują się nasze możliwości? Ależ skąd! Umożliwiliśmy w Cpanel samodzielną instalację bazy REDIS. Spoiler alert! Wyniki REDIS być może na pierwszy rzut oka będą ciut (ale to dosłownie odrobinę) mniej satysfakcjonujące. Jednak niech Was to nie odstrasza od tego rozwiązania. REDIS w WEBD.pl sprawdza się idealnie i dużo lepiej przy stronach bardzo wymagających (sklepy Presta, Woocomerce itp). Dlatego, choć do prostej strony-wizytówki na WEBD.pl nie musimy go koniecznie polecać, tak – jeśli macie stronę rozbudowaną w zapytania SQL i planujecie jej dalszy rozwój – tu bez dwóch zdań – polecamy skonfigurowanie bazy REDIS, dla stabilizacji połączeń z bazą i działania samej strony www.

Poniżej wyniki TTFB (Time to First Byte) i Full Load Time porównujące działanie strony na LiteSpeed i LSCache w konfiguracji z bazą REDIS:

Mamy nadzieję, że powyższe umocni Was jedynie w przekonaniu, że to co robimy ma sens. Zdradzimy Wam jeszcze jedno – nie dość, że te zmiany są bardzo korzystne dla Was i Waszych stron, odnotowujemy, że są wręcz szaleńczo korzystne dla działania naszych serwerów. Dlatego jeśli nie widzicie żadnych przeszkód (a my takich nie widzimy) – instalujcie na umór 😀

Tym samym chcielibyśmy życzyć Wam spokojnych i udanych Świąt, być może w zawężonym gronie – ale niech mimo wszystko nadal będą wyjątkowe w tym pozytywnym tego słowa znaczeniu.

 1. ŁAŁ. Gratulację i wam również Wesołych Świąt!

  Co do listy przyszłych zmian to będzie strona „changelog” i „roadmap” co się u was zmieniło w jakim czasie i zostanie dodane bo już wiecie że chcecie?
  Byłoby to bardziej profesjonalne i więcej ludzi skorzysta 🙂

  „Roadmap” tego typu: https://github.com/ovh/public-cloud-roadmap/projects/1
  Może jakiś github projekt gdzie wszyscy mogą wrzucać wam pomysły z branży a te z największą liczbą łapek będą jako pierwsze wdrożone 🙂

  Co z funkcjami oferowanymi w NASK u innych. Czy wy też dołączycie do grona z DNSSEC etc? Mówię o tej liście: https://dns.pl/lista_rejestratorow

  Ogólnie panel, funkcje i działanie określam na ekstra+ 🙂 zobaczymy co w przyszłym roku

  1. Dziękujemy za sugestie i ten bijący z komentarza entuzjazm 🙂 co chwilę coś wprowadzamy i na bieżąco piszemy o tym na blogu, czy będziemy zmieniać sposób informowania – czas pokaże 🙂 Na liście bezpośrednich Partnerów NASK już jesteśmy, czy dołączymy do grona DNSSEC – to już bardziej złożona kwestia. Coś na kolejne lata musimy zostawić 😉 Tymczasem – również Wesołych i Spokojnych Świąt i udanego korzystania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.