Kopie zapasowe w WEBD.pl – pewnie !

Nie od dziś Wam wiadomo (albo powinno być wiadomo ;)), że robienie backup-ów stron to teraźniejszy 'must-have’. Albo raczej 'must-do’:)

Wiemy jednak, że ekscytacja związana z wprowadzeniem zmian na stronie czy też generalnie utworzeniem nowej strony, często powoduje zaćmienia myślenia zdroworozsądkowego. I wtedy z pomocą wpadamy my. A co!

Ci Klienci, którzy są z nami dłużej wiedzą doskonale, że WEBD.pl i kopie zapasowe to jedno. Robimy je, tak dla wszelkiego bezpieczeństwa niejako za Was. I w tym miejscu pewnie pomyślicie – po co ten wpis skoro same oczywiste-oczywistości ? Ha! Niecałe tydzień temu udostępniliśmy w Cpanel bardzo intuicyjny sposób na przywracanie stron www, baz danych i Waszych maili też 🙂

Poniżej znajdziecie kilka screenów co i jak – krok po kroku, jeśli jednak nasze poczucie intuicyjności nie spotyka się z Waszym 😉 Najważniejsze, co wynika z tego przydługiego wstępu to fakt, iż od niedawna możecie w pełni samodzielnie przywracać kopie zapasowe na serwerach WEBD.pl ! Boom!

Cały mechanizm przywracania pokażemy Wam na przykładzie odzyskiwania plików, bowiem pozostałe sposoby są analogiczne.

Krok 1. Namierzamy funkcjonalność w cPanel, wybieramy co chcemy przywrócić, a następnie wskazujemy adres strony, która 'siadła’ (np. w wyniku spontanicznych aktualizacji WordPressa). Tu mały triczek – jeśli wybierzecie domenę domyślną login.webd.pro/login.webd.pl – będziecie przywracać całe konto. Jeśli Wasza domena jest zaparkowana – to właśnie domenę domyślną należy wybrać. Zresztą – info jest 😉

Krok 2. Wybieramy datę, z której chcemy przywrócić stronę. Tu istotne będzie, czy wiecie kiedy strona wyświetlała się ostatni raz prawidłowo. Jeśli pamięć zawodzi – pewnie niezbędna będzie próba przywrócenia wszystkich kopii od najnowszej począwszy. Pamiętajcie – jeśli strona działa w oparciu o pliki i bazy danych – konieczne będzie przywracanie obu.

Krok 3. Dajemy systemowi podziałać. Jeśli zwrócił komunikat o nie wprowadzeniu żadnych zmian – oznacza to, że wprowadzona kopia nie różni się od stanu plików / baz dostępnych na stronie. Trzeba próbować ze starszą kopią.

Jeszcze słowo o przywracaniu maili na WEBD.pl, pozwólcie 🙂 Jeśli jakimś przypadkiem usunęliście skrzynkę z cpanel (rzadko, bo rzadko, ale się zdarza) – przed przywróceniem konieczne jest jej utworzenie. A następnie wybranie z listy kont do odzyskania. Dla Waszego komfortu wprowadziliśmy możliwość przywrócenia maili tylko odebranych, tylko wysłanych lub wszystkich. Czasem naprawdę dziwnie coś usuwacie 🙂

Mamy nadzieję, że teraz aktualizacje na stronie nie będą postrachem, więc je wykonujcie! 🙂 Niezmiennie tez prosimy – przed ważnymi zmianami na stronie zawsze wykonujcie swoje kopie strony – przezorny zawsze ubezpieczony. Powodzenia !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.