#5.6

03 czerwca, 2017 | by B. Grabarczyk

Aktualizacja. Słowo tak istotne a na rynku hostingu, że prawdopodobnie nie ma dnia by nie padło ono w naszym webdowym biurze. Nie, nie, absolutnie nie narzekamy, zwłaszcza gdy spojrzymy na wyniki tych i owych aktualizacji wykonanych na serwerach webd.pl.

Weźmy dla przykładu takie PHP 7, które wedle naszych testów jeszcze bardziej przyspieszyło działanie Waszych stron, Waszych wizytówek dla przyszłych klientów. Po części zmuszeni nowymi wymaganiami WordPress czy Joomla, po drugiej części zaciekawieni dalszymi efektami kolejnych aktualizacji, zajęliśmy się systematycznym wprowadzaniem na kontach hostingowych webd.pl nowej/starej wersji PHP oraz nowiuteńkiej wersji Mysql.
Nowej/starej zapytanie ? Otóż jak wiecie – na serwerach webd.pl PHP 7 jest już dostępne od dłuższego czasu. Według znawców tematu – wersja siódma będzie niebawem jedyną wersją wspieraną i rozwijaną przez PHP, dlatego wprowadzenie tej wersji nie było kwestią przypadku, bardziej czasu. smiley Dostawaliśmy jednak od Was zgłoszenia, że najnowsza wersja Joomla na ten przykład, wymaga wersji PHP 5.6. [The Joomla! Project recommends upgrading your site to PHP 5.6 or later which will receive security updates at least until 31-12-18.] Oczywiście, przy stosunkowo niedawno stworzonych stronach można było bez problemu przeskoczyć na wersję 7, jednak nie we wszystkich przypadkach. Tak uradowani Waszą własną inwencją aktualizowania strony – postanowiliśmy ułatwić Wam to tak bardzo, jak tylko jest to możliwe i na serwerach wprowadzony został PHP 5.6 – ostatnia z rozwijanych wersji PHP piątej generacji. Nawiązując do poprzedniego wpisu z błaganiem Was o aktualizację stron – proszę się nie krępować.

Rzecz druga – bazy danych. Absolutnie nie chcieliśmy zostawiać w tyle zasłużonego Mysql’a. Wraz ze wzrostem popularności CMSów, z których praktycznie każdy przy autoinstalacji zakłada i wymaga bazy danych Mysql, znaleźliśmy i chwilkę dla niego. Nie ukrywamy, że wprowadza też kilka fajnych nowinek dla naszych adminów.
Jesteśmy w tej chwili w trakcie implementowania wersji Mysql 5.6 na każdym z serwerów webd.pl. Takie kroki zostały umotywowane wymaganiami na przykład WordPress, a widzimy, jak bardzo przypadł Wam do gustu. Wy lubicie korzystać z WordPressa, a my lubimy, gdy korzystacie z jego najnowszych wersji, jak więc moglibyśmy stać na drodze do pełni szczęścia? smiley

Nasi partnerzy.

Monitoring 24/7.

Całodobowy monitoring serwerów
pozwala Ci komfortowo korzystać
z usług WEBD.pl!