O firmie.

Na rynku pojawiliśmy się w 2001 roku, więc reklamujemy się już jako zdecydowanie doświadczona, prężna firma, specjalizująca się w dostarczaniu usług hostingowych oraz zapewniająca kompleksową obsługę związaną z rejestracją i utrzymywaniem domen internetowych, oraz dostarczaniu certyfikatów SSL.

Początki były... wyzwaniem :) Pierwszą serwerownię (niektórzy klienci jeszcze to pamiętają) mieliśmy w Holandii. Nie ukrywamy, że zawiadywanie i administrowanie serwerami na taką odległość było dla nas ekscytujące i pouczające. Z tej nauki właśnie wynikała decyzja o przeprowadzce z wszystkim, co mamy do Warszawy. Był to rok 2014. i 2015. Skala wydarzenia – ogromna. Podczas tych wojaży nie utraciliśmy ani jednego pliku z serwera, nie naraziliśmy sprzętu na szwank – generalnie byliśmy z siebie dumni. Gościmy teraz w Warszawie, choć w ramach alternatywy i rozpraszania usług – w 2021 roku wytwornie urządziliśmy się również w naszym rodzinnym mieście – Gdańsku.

Nie bylibyśmy w stanie prowadzić dla Ciebie tak kompleksowej usługi, gdyby nie nasi Partnerzy. Kiedy już się przywiązujemy, to na lata. Dlatego właśnie dokładnie lata temu do współpracy z nami zaprosiliśmy między innymi NASK, DINFO SI, Przelewy24, Domeny.pl, cPanel, czy naszych stałych dostawców sprzętu serwerowego. W miarę dalszego rozwoju Partnerów na pewno będzie przybywać.

Nie chcemy się zatrzymywać, i choć jesteśmy w 100% polskim kapitałem, chcemy orientować się na świat, a jednocześnie spełniać Twoje wymagania w zakresie utrzymywania usług hostingu. Wersja angielska strony została dopracowana tak, by nasi zagraniczni klienci czuli się u nas, jak u siebie. Na stronie staramy się przedstawić wszystkie nasze możliwości, choć zakładka Dodatkowe usługi została udostępniona po to, byś nie wahał się napisać do nas o coś niestandardowego czy nietypowego. Od Twojego pomysłu czy wymagania może zacząć się pozytywna rewolucja!

Tak z innej beczki, to miejsce na naszej stronie pozwala nam na chwilę samouwielbienia. Podzielimy się więc z Tobą podstawowymi zaletami, o całej reszcie przekonasz się współpracując z WEBD.pl

Otóż WEBD.pl:

  • nie toleruje gwiazdek i umów z elementami małego druczku, więc zasady bycia naszym klientem są najprostsze z możliwych

  • nie, nie zaskoczy Cię 100% podwyżką w kolejnych latach współpracy

  • ma najlepszą obsługę klienta pod słońcem — potwierdzone info kliknij tutaj

  • reprezentuje tylko i wyłącznie polski kapitał, od początku istnienia

  • posiada serwery w Warszawie i alternatywnie w Gdańsku, gdyż można

Jeśli umknęła Ci istota tego, czym się zajmujemy, poniżej trochę definicji.

Co to jest hosting, zapytasz? Pisząc wprost – „kawałek serwera” - inaczej konto, na którym możesz umieścić wszystkie swoje pliki jak zdjęcia czy treści, które chcesz, by wyświetlały się w sieci innym. Odnośnie tych „kawałków” - na samym początku naszej drogi oferowaliśmy konta 1 GB, w tej chwili najmniejsze z oferty daje Ci aż 20 GB przestrzeni. Co więcej – bez opłat dodatkowych – zainstalujesz sobie WordPress czy Joomla! a nawet Presta Shop – i podwaliny strony www gotowe! Tak, to właśnie jest hosting.

Musiało Ci się nasunąć kolejne pytanie – co to w takim razie jest domena? Otóż to. Domena to sam adres strony www, na której widoczne będą te pliki i WordPress, i Presta Shop oraz wszystko to, o czym piszemy wyżej. Nie zapominaj – domena strony www to również domena poczty – w WEBD.pl usługę poczty dostajesz w ramach każdego pakietu. Profesjonalnie. Rejestrując domenę w WEBD.pl powinieneś wiedzieć, że jesteśmy bezpośrednim partnerem NASK w rejestracji domen polskich –nie ma żadnych firm pośredniczących więc ceny są możliwie atrakcyjne.

Na końcu cudowny SSL – czyli certyfikat, który szyfruje dane przesyłane między serwerem, Twoją stroną a odbiorcą (internautą). Dodatkowo, po zmianach wujka Google, taki certyfikat doda do adresu magiczną zieloną kłódkę i oznaczy Twoją stronę jako bezpieczną, a bezpieczeństwo w sieci jak wiadomo - jest bezcenne.

Nasi partnerzy.

Monitoring 24/7.

Całodobowy monitoring serwerów
pozwala Ci komfortowo korzystać
z usług WEBD.pl!