Jak uzyskać certyfikat SSL dla domeny w WEBD.pl?

26 maja, 2023 | by WEBD.pl

W maju postanowiliśmy dać Wam kilka dodatkowych opcji przy zakupie certyfikatu SSL.smiley Część z Was już na pewno to zauważyła, pozostali zaś to dostrzegą, gdy będą chcieli odnowić istniejący certyfikat lub zakupić nowy. Do rzeczy :)

Podczas zakupu certyfikatu SSL w WEBD.pl macie możliwość wyboru metody walidacji certyfikatu. Co to takiego? Otóż firma, która wystawia dla Waszej domeny certyfikat bezpieczeństwa, chce mieć pewność, że to właśnie Wy nią zarządzacie. Na szczęście nie chcą wysyłać listów ani dzwonić w tej sprawie – potwierdzenie jest o wiele łatwiejsze i jako że od niedawna macie możliwość wyboru – postanowiliśmy krótko omówić te metody.

 

Walidacja e-mail

Istniała w WEBD.pl od samego początku, gdy tylko certyfikaty weszły do oferty. Jeśli się na nią zdecydujesz – musisz mieć aktywny adres e-mail od swojej domeny (tak, tej dla której kupujesz certyfikat) – koniecznie z przedrostkiem ADMIN@. Nie może być to mail kontakt@ czy biuro@ - życzeniem wystawcy certyfikatu jest właśnie mail admin@. Wiemy, że może to lekko komplikować życie, jednak wymogi to wymogi. Oczywiście po złożeniu zamówienia – dostaniecie od nas informację w tej sprawie. Gdy zdarzy się, że złożycie zamówienie, ale nie będziecie jeszcze mieli takiego maila – nie martwcie się – jest on wysyłany co 24h.

W mailu tym znajdziecie anglojęzyczną wiadomość albo z linkiem – wystarczy go kliknąć i zatwierdzić wystawienie certyfikatu (w przypadku Rapid SSL), albo z kodem i linkiem (kod należy skopiować, przejść na link z maila i wkleić skopiowany kod, następnie zatwierdzić – tak jest w przypadku Sectigo SSL).

Po dokonaniu powyższych kroków – certyfikat wystawi się w ciągu mniej więcej godzinki i będzie dostępny do instalacji w poziomu Panelu Klienta (tak, o tym też będziemy informować mailowo). Proste, prawda?

 

Walidacja DNS

Ten rodzaj zatwierdzenia wystawienia certyfikatu wiąże się z dodaniem odpowiedniego rekordu do strefy DNS domeny. I tu mała niespodzianka – jeśli posiadacie jedno konto hostingowe w WEBD.pl, macie do niego dodaną domenę, którą chcecie zabezpieczyć certyfikatem i zarazem ta domena jest również rejestrowana w WEBD.pl – taki certyfikat wygeneruje się automatycznie. Zazwyczaj zajmuje to około 30 minut, także cierpliwości- jeśli po złożeniu zamówienia nie otrzymaliście od nas żadnych informacji z instrukcjami – oznacza to, że dzieje się magia.heart

Może się zdarzyć, że macie u nas więcej kont hostingowych lub domenę, dla której kupujecie certyfikat macie na innych DNS niż WEBD.pl (zmieńmy to!wink). W takim wypadku otrzymacie maila z instrukcją, jaki dokładnie rekord dodać i jaką powinien mieć on wartość. Dla Rapid SSL – zostaniecie poproszeni o dodanie rekordu TXT, dla Sectigo SSL – rekordu CNAME. W cPanel WEBD.pl dodaje się je w tym samym miejscu, wybiera się jedynie odpowiedni typ rekordu. W TYM WPISIE na blogu omówiliśmy Wam sposób dodawania rekordów do domeny – prosimy zwracajcie uwagę na treść otrzymanej w mailu instrukcji i wartości do wpisania. Później będzie już z górki: pach! Certyfikat wystawiony. Pach! Instalacja. :)

Niestety nie pomożemy Wam dodać rekordu, jeśli macie hosting w innych firmach z prostej przyczyny – nie znamy ich panelu administrowania strefami DNS. Ale wierzymy że sobie poradzicie :) W razie pytań – wiecie, gdzie nas znaleźć

 

 

Nasi partnerzy.

Monitoring 24/7.

Całodobowy monitoring serwerów
pozwala Ci komfortowo korzystać
z usług WEBD.pl!