Kopie zapasowe w WEBD.pl – pewnie !

23 April, 2021 | by B. Grabarczyk

Nie od dziś Wam wiadomo (albo powinno być wiadomo ;)), że robienie backup-ów stron to teraźniejszy 'must-have’. Albo raczej 'must-do’:)

Wiemy jednak, że ekscytacja związana z wprowadzeniem zmian na stronie czy też generalnie utworzeniem nowej strony, często powoduje zaćmienia myślenia zdroworozsądkowego. I wtedy z pomocą wpadamy my. A co!

Ci Klienci, którzy są z nami dłużej wiedzą doskonale, że WEBD.pl i kopie zapasowe to jedno. Robimy je, tak dla wszelkiego bezpieczeństwa niejako za Was. I w tym miejscu pewnie pomyślicie – po co ten wpis skoro same oczywiste-oczywistości ? Ha! Niecałe tydzień temu udostępniliśmy w Cpanel bardzo intuicyjny sposób na przywracanie stron www, baz danych i Waszych maili też smiley

Poniżej znajdziecie kilka screenów co i jak – krok po kroku, jeśli jednak nasze poczucie intuicyjności nie spotyka się z Waszym wink Najważniejsze, co wynika z tego przydługiego wstępu to fakt, iż od niedawna możecie w pełni samodzielnie przywracać kopie zapasowe na serwerach WEBD.pl ! Boom!

Cały mechanizm przywracania pokażemy Wam na przykładzie odzyskiwania plików, bowiem pozostałe sposoby są analogiczne.

Krok 1. Namierzamy funkcjonalność w cPanel, wybieramy co chcemy przywrócić, a następnie wskazujemy adres strony, która 'siadła’ (np. w wyniku spontanicznych aktualizacji WordPressa). Tu mały triczek – jeśli wybierzecie domenę domyślną login.webd.pro/login.webd.pl – będziecie przywracać całe konto. Jeśli Wasza domena jest zaparkowana – to właśnie domenę domyślną należy wybrać. Zresztą – info jest wink

Krok 2. Wybieramy datę, z której chcemy przywrócić stronę. Tu istotne będzie, czy wiecie kiedy strona wyświetlała się ostatni raz prawidłowo. Jeśli pamięć zawodzi – pewnie niezbędna będzie próba przywrócenia wszystkich kopii, od najnowszej począwszy. Pamiętajcie – jeśli strona działa w oparciu o pliki i bazy danych – konieczne będzie przywracanie obu.

 

Krok 3. Dajemy systemowi podziałać. Jeśli zwrócił komunikat o niewprowadzeniu żadnych zmian – oznacza to, że wprowadzona kopia nie różni się od stanu plików / baz dostępnych na stronie. Trzeba próbować ze starszą kopią.

Jeszcze słowo o przywracaniu maili na WEBD.pl, pozwólcie smiley Jeśli jakimś przypadkiem usunęliście skrzynkę z cPanel (rzadko, bo rzadko, ale się zdarza) – przed przywróceniem konieczne jest jej utworzenie. A następnie wybranie z listy kont do odzyskania. Dla Waszego komfortu wprowadziliśmy możliwość przywrócenia maili tylko odebranych, tylko wysłanych lub wszystkich. Czasem naprawdę dziwnie coś usuwacie smiley

 

Mamy nadzieję, że teraz aktualizacje na stronie nie będą postrachem, więc je wykonujcie! smiley Niezmiennie tez prosimy – przed ważnymi zmianami na stronie zawsze wykonujcie swoje kopie strony – przezorny zawsze ubezpieczony. Powodzenia !

Our partners.

Monitoring 24/7.

Round the clock server monitoring
allows you to easily use
WEBD.pl services!