Raport DNS na koniec 2018 roku

25 February, 2019 | by B. Grabarczyk

Sprawdziliśmy i jak się okazało – bardzo dług , bo ponad rok, nie trzymaliśmy Waszej ręki na pulsie rejestru dns.pl. Nie to, że rynek przeszedł jakąś dogłębną rewolucję, ale chyba nadszedł czas, by opisać Wam bieżącą kondycję domen .pl (kropka pe-el) smiley
Raporty NASK słyną już niemal z przepięknych wykresów i diagramów, w których wszystkim rejestratorom najbardziej odpowiadają tendencje wzrostowe (oczywiście!). Dzięki Wam, możemy je obserwować w niektórych NASKowych statystykach. Co cieszy najbardziej, to ten przepiękny wykres odnowień domeny.

 

Doskonale, że przykładacie tak dużą wagę do zakupionej nazwy domeny. Można wysnuć daleko idący wniosek, że powoli (zapewne już od dłuższego czasu) zaczynacie budować markę na swojej domenie, chcecie by stała się charakterystyczna i dobrze wypozycjonowana. Przyzwyczajenie potencjalnego konsumenta do adresu Waszej www jest zdecydowanie na wagę złota – dobrze o tym pamiętać.

Cóż tu jeszcze nam się podoba... ah! Transfery! Póki co nic nie przebije roku 2015, kiedy to w ostatnim kwartale widać wyraźnie dość duże roszady domen między Partnerami NASK. Rok 2018 jednak charakteryzował się dużo większą ilością transferów niż poprzedzające 365 dni. Jak najbardziej jesteśmy za walką o Klienta i konkurencyjnością na polskim rynku zarówno hostingowym, jak i domenowym. A stałe ceny domen w webd.pl spokojnie pozwalają nam o Was powalczyć smiley

Choć globalnie ilość zarejestrowanych domen pe-el wzrasta z roku na rok, to jednak prędkość tego wzrostu zdecydowanie zmalała. Tak gdybamy, iż może to wynikać z faktu, że najlepsze domeny są już zajęte i systematycznie odnawiane przez dotychczasowych właścicieli (patrz wyżej), może to też jednak wynikać z tego, że popularne robią się również domeny .com czy .eu. Mamy nadzieję, że idzie to w parze z rozwojem Waszych firm na polach europejskich czy światowych. Jeśli tak – jesteśmy bardzo za!

Krótko więc i na temat, oczywiście w samych superlatywach, kończymy ten bardzo szybki przegląd rejestru dns. Do następnego!
ps. jeśli macie jakieś pytania – kontakt jest TU smiley
pps. zaś cały raport rejestru .pl – o TU.

Our partners.

Monitoring 24/7.

Round the clock server monitoring
allows you to easily use
WEBD.pl services!