WordPress Joomla czyli kilka słów ku przestrodze ...

09 January, 2017 | by B. Grabarczyk

Mamy XXI wiek, gdzie czas jest na wagę złota, a jego wszelkie zbędne utraty nie zostaną opłacone przez Mastercard. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku daaaaaawno temu stworzone zostały szablony stron – blogów (WordPress) czy www (Joomla), a nawet sklepów www (Prestashop). Korzystanie z nich jest intuicyjne i daje nam na wstępie choć zalążek strony www, ktorą oczywiście możemy modyfikować, koloryzować i zmieniać po swojemu. Na serwerach WEBD.pl (w cenie hostingu!) również odnajdziecie autoinstalatory części wspomnianych CMS, dokładna ich lokalizacja to Installatron dostępny w Cpanel. Dla uzupełnienia- do Cpanel logujesz się TAK.

Instalujemy więc CMS, 3 kroki i strona ma już pierwsze rysy. W naszej POMOCY zobaczcie jak skorzystać tej szybkiej opcji instalacji. Kolejny wieczór wysiłku i wygląda jeszcze lepiej. Strona działa, przynosi zyski (oby!) i mniej więcej w tym momencie zapominamy o tym, co najważniejsze. Każdy CMS, podobnie jak każdy posiadany Windows, Linux itp, wymaga aktualizacji. KONIECZNEJ. Nie możecie sądzić, że to, co zostało stworzone 3-4 lata temu jest aktualne i całkowicie bezpieczne, prawda? Jak w przypadku każdej technologicznej nowinki – również CMS mają swoje ulepszane wersje. Ulepszane, zapytacie ? Ano. Więcej szablonów graficznych , więcej możliwości…Ale my nie o tym. Co jest istotne dla WEBD.pl, jako gospodarza waszych stron – to aktualizacje, po trzykroć aktualizacje luk bezpieczeństwa. Tworzenie dostępu do zaplecza strony z zabezpieczeniem typu login 'admin’ hasło 'admin’ – to oczywiście strzał w kolano. Może służyć do obserwacji, jak szybko strona ulegnie atakom hakera. Drugim, już mniej świadomym strzałem w obojętnie jaką część ciała, jest brak aktualizacji CMS. Haker wie, haker widzi i wierzcie nam – haker się dostanie na stronę, która nie jest „dbana o” na bieżąco. I błagamy wręcz – wiemy, że strona ma być tak oryginalna, jak tylko się da, jednak instalujcie szablony tylko i wyłącznie z polecanych źródeł.

Wyszedł nam z tego mały apel. Nie jesteśmy w stanie chronić Waszych stron, jeśli o nie nie dbacie. Możemy chronić serwery, infrastrukturę, zapewnić Wam 99.99% dostępności, jednak nie ochronimy Was, jeśli sami nie włożycie w temat choć minimalnego wysiłku. Zaplecza krzyczą o aktualizację, nie ignorujmy tych komunikatów.

Dodamy jeszcze, że idealnie pod WordPressa czy Presta Shop nadaje się nasz pakiet MINI SSD.

Tym optymistycznym akcentem – zostajemy w kontakcie na kartach www.

Our partners.

Monitoring 24/7.

Round the clock server monitoring
allows you to easily use
WEBD.pl services!