Zakup certyfikatu SSL w WEBD.pl, czyli trudno, ale łatwo !

08 December, 2018 | by B. Grabarczyk

Drodzy nasi ! Bardzo cieszy nas fakt, iż tak poważnie podeszliście do tematu zabezpieczenia swoich stron www certyfikatem SSL. Wiemy, że Waszą motywacją jest przede wszystkim nowa polityka Google, której wejście w życie szerzej opisywaliśmy TUTAJ. Niezależnie od motywacji – jesteśmy pod wrażeniem Waszej świadomości w tym temacie.
Korzystając z faktu, iż na łamach tego bloga możemy przybliżać Wam, choć odrobinkę poszczególne zagadnienia związane z utrzymywaniem stron www na
WEBD.pl, dziś chcielibyśmy skupić Waszą uwagę na zamawianiu, wystawianiu i samej instalacji certyfikatu SSL. Opisywaliśmy już bowiem TU ich zróżnicowanie, jednak dostrzegamy w codziennych kontaktach z Wami, że te 3 kroki samego korzystania z certyfikatu potrafią Wam spędzać sen z powiek. Jeśli macie więc chwilkę, poczytajcie. Miejcie również w pamięci to, że ekipa WEBD.pl jest zawsze do Waszej dyspozycji.

Lekcja 1
Temat: Zamówienie
certyfikatu SSL
Samo zamówienie powinno oczywiście nastąpić za pośrednictwem strony WEBD.pl, po wejściu w zakładkę "Certyfikaty SSL".
Pytania, które zgłaszacie najczęściej dotyczą dwóch kwestii:


1. E-mail administratora.
Konieczne będzie założenie adresu admin@adresdomeny. Wiemy, że najczęściej posiadacie inne adresy e-mail, niemniej miejcie prosimy w pamięci, że kupujecie certyfikat oparty o walidację DV (walidacja domeny) i wystawca certyfikatu życzy sobie istnienia właśnie takiego maila, dla zweryfikowania poprawności wpisanych danych i posiadania domeny. Należy więc zaraz po złożeniu zamówienia lub jeszcze przed jego sfinalizowaniem – utworzyć w Cpanel skrzynkę pocztową admin@adresdomeny

Jak założyć nowy adres mailowy w cPanel? - o tym przeczytacie tutaj

Lekcja 2
Temat: Wystawianie
certyfikatu SSL


Wspominaliśmy ciut wyżej, że niezbędny do wystawienia certyfikatu jest aktywny adres e-mail administratora. Na tą skrzynkę przyjdzie korespondencja od wystawcy certyfikatu z magicznym linkiem do potwierdzenia. Kliknięcie linku i tym samym tak pozytywnie przeprowadzona walidacja zaskutkuje otrzymaniem plików certyfikatu (z wyjątkiem klucza prywatnego) na w/w skrzynkę.

 

Lekcja 3
Temat: Instalacja
certyfikatu SSL

Ufff.. Mamy już certyfikat. Ale chwila, moment. Na stronie nadal brak magicznej zielonej kłódeczki. Do jej zaistnienia potrzebna nam jeszcze instalacja certyfikatu SSL na WEBD.pl Temat ułatwiliśmy. jak tylko się da. Po zaliczeniu dwóch poprzednich lekcji – certyfikat możecie zainstalować logując się do panelu Klienta WEBD.pl, w zakładce Moje Usługi powinien widnieć już magiczny przycisk "gotowy do instalacji". No to siup! Zielony komunikat zwrotny oznacza, że wszystko gotowe i wtedy też po kliknięciu na strzałkę należy nacisnąć przycisk INSTALUJ. Teraz wystarczy tylko wywołać na swej stronie odpalanie przez https:// (zmiana URL w zapleczu strony lub wymuszenie takiego połączenia w .htaccess).

Grudniowo pozdrawiamy!

Our partners.

Monitoring 24/7.

Round the clock server monitoring
allows you to easily use
WEBD.pl services!