Tarcza dla Twej www czyli WEBSHIELD

12 kwietnia, 2023 | by WEBD.pl

Możemy sobie w tym miejscu zadać egzystencjalne niemal pytanie - jak odróżnić dobro od zła? Tak, tak – zastanawiacie się pewnie teraz czy nadal czytacie wpis na bloga firmy hostingowej, czy może trafiliście na karty www równie poczytnego trenera personalnego ;)

Jednak nasze egzystencjalne pytanie pozwala tak naprawdę w krótkim zarysie pokazać jak działa jeden z komponentów ukochanego przez użytkowników Imunify360. To rozwiązanie – szyte na miarę serwerów opartych na Linuxie – a więc serwerów WEBD.pl, stało się w ostatnim czasie hitem. Dlaczego? Drodzy Czytelnicy – wszystko, co zabezpiecza zawartość Waszych hostingów zawsze będzie hitem, zwłaszcza jeśli jest łatwe w użytkowaniu i przede wszystkim skuteczne.

 

Oczywiście, że Imunify360 jest dostępne na WEBD.pl. Choć niewielu z Was zwraca uwagę na kolejne ikonki pojawiające się w cPanel, już pokazujemy - widać tą opcję o tu:

Żyjemy w czasach, gdy już ogólnodostępne AI tworzy grafiki, odpowiada na pytania. Dlaczego więc nie mielibyśmy wykorzystywać sztucznej inteligencji do maszynowego uczenia się złych i dobrych wzorców. Tu wracamy do naszego najważniejszego pytania- jak odróżnić dobro od zła? Nie zrozumcie tego, źle – nadal jesteśmy na blogu hostingowym, więc odpowiedź na to pytanie będzie miała wymiar stricte technologiczny. Uwaga:

Jednym z bardzo istotnych komponentów całej 'machiny', jaką jest Imunify360 stał się Webshield. Uprzedzając pytania - tak, oczywiście, że Webshield jest dostępny na serwerach WEBD.pl. Ma on bardzo proste zadanie – wycinać wszelki ruch, który jest spamem, automatycznym botem czy ruchem mającym za zadanie zaatakowanie czy też spowolnienie działania strony www. System ten działa na znanej już zasadzie CAPTCHA – jeśli zostanie wykryty podejrzany ruch, którego źródłem nie będzie człowiek a maszyna stworzona do uprzykrzania nam życia – zamiast strony pojawi się ekran jak poniżej. Można go oczywiście edytować zgodnie z instrukcją dostępną na https://docs.imunify360.com/features/#webshield

Co istotne – Webshield nie blokuje ruchu botów Google, których przecież pożądamy na stronie, gdyż pomagają nam w pozycjonowaniu płatnym lub organicznym strony. Jak słusznie podejrzewacie – Webshield uczy się prawidłowych wzorców, więc znakomita większość użytkowników sieci przejdzie na stronę bez żadnej weryfikacji, a ewentualnie błędne rozpoznanie – więcej się nie powtórzy.

I tak właśnie Drodzy odróżnia się dobro od zła w pojęciu technologicznym. :) Wiemy, że nie musicie być na bieżąco z każdą nowinką technologiczną, dlatego z przyjemnością robimy to za Was ogłaszając, że Imunify360 oraz Webshield są dostępne na hostingu WEBD.pl. Oczywiście w cenie pakietów :)

Nasi partnerzy.

Monitoring 24/7.

Całodobowy monitoring serwerów
pozwala Ci komfortowo korzystać
z usług WEBD.pl!