Introducing : Barracuda !

28 September, 2018 | by B. Grabarczyk

Wróciliście już z zasłużonych urlopów ? Przywitała Was złota polska jesień z deszczem w tle? smiley Sądzicie, że możemy już zamieścić wpis o tym, że jak zwykle działaliśmy pełną parą ? Oto jeden z ważniejszych dla Was efektów tejże wytężonej pracy. Hosting WEBD.pl przywitał w swych progach Barracuda.
Ten artykuł podzielimy na wersję dla laików z rozszerzonym komentarzem jednego z naszych Adminów, wolimy nie przerabiać Jego słów, bo jeszcze coś pokręcimy wink
Generalnie sprawa ma się tak – korzystanie z Barracudy pozwala na zmniejszanie wielkości tabel w bazach MySQL bez utraty jakże cennych danych w nich zawartych. Wszystko ma zmierzać do tego, by bazy były mniejsze i wydajniejsze. Dorzucić do tego należy fakt, że przez niektóre CMS jest już to wymogiem arcykoniecznym, jeśli więc marzycie o Moodle na WEBD.pl – bez tego formatu plików nie-ma-opcji.
Tyle słowem wstępu, teraz kilka słów od Admina:


„Barracuda to nowy format plików dla tabel korzystających z InnoDB dodająca obsługę dwóch nowych formatów rekordów w tablach: Compressed i Dynamic.
Compressed: format, który jak sama nazwa wskazuje, umożliwia kompresję tabeli i tym samym zmniejszenie ich rozmiarów. Według testów przeprowadzonych przez Perconę, poprawia też wydajność tabel. W przypadku dużych tabel zawierajacych sporo tekstu, np. tabela wpisów na WordPress czy tabele logów, potrafi zmniejszyć rozmiar tabeli o ponad połowę.
Dynamic: format ten poprawia wydajność w kolumnach, które w tabeli posiadają różne długości. Jako przykład takiej tabeli można podać wp_options, również autorstwa WordPress.”


Nie sposób się nie zgodzić, prawda? wink
Z nowej funkcjonalności możecie już spokojnie korzystać. Czekamy tylko na instalowanie Moodle czy WordPress na WEBD.pl i niech dzieją się BarraCUDA! wink

Our partners.

Monitoring 24/7.

Round the clock server monitoring
allows you to easily use
WEBD.pl services!