Webdowo-styczniowo, choć już luty.

10 February, 2018 | by B. Grabarczyk

Witajcie w Nowym Roku! Nie ukrywamy, że troszkę się przez ten czas działo, więc blog chwilowo zszedł na drugi plan, ale już wracamy, by poinformować o kilku istotnych zmianach, które nastąpiły bądź czekają nas/Was w ciągu najbliższych miesięcy. Ten wpis zainteresuje wszystkich, którzy posiadają tanie domeny w WEBD.pl lub zakupili u nas certyfikat Rapid SSL.

W pierwszej kolejności rzućmy światło na domeny. Części z Was już możemy pogratulować spostrzegawczości, gdyż zupełnie naturalnie zaczęliście korzystać z udostępnionej Wam funkcjonalności. Zauważyliśmy na przestrzeni ostatniego roku, że mimo wysyłki przez nas monitów płatności – zdarza Wam się zaspać z terminem opłacenia domeny wink Zdarza się, jasne, jednak kiedy domena już przestanie się wyświetlać – zaczyna się panika (najczęściej wink). Zgodnie z wprowadzonym przez NASK cyklem życia domeny – po wygaśnięciu jest Wasza jeszcze przez 30 dni. To oznacza, że możecie ją jeszcze w tym czasie przywrócić i posiąść na kolejny rok. Nic nowego, prawda ? Niby prawda, jednak tu pojawia się nowość WEBD.pl. Dotychczas przywracanie domen możliwe było jedynie przelewem zwykłym, troszkę to trwało i najczęściej było związane z wysyłaniem nam 'na cito’ potwierdzenia przelewu. Od 17 stycznia możecie już przywrócić domenę szybkimi przelewami, które WEBD.pl oferuje : p24 czy PayPal. Aby to zrobić korzystacie z linka do szybkich płatności wysłanego przez nas w monicie lub logujecie się na WEBD.pl i w Twoich Produktach reanimujecie ją przyciskiem Przedłuż. Nowość dotyczy wszystkich domen polskich i wybranych (najpopularniejszych) globalnych – .com .net .org .biz .info oraz .eu. Oczywiście zawsze możecie do nas zadzwonić – pomożemy Wam odnaleźć sposób na reaktywację Waszego adresu www.

O co chodzi z tym Rapid SSL ? Ah, jak zawsze- zawirowania na rynku wink Jedna firma przejęła drugą i dla certyfikatów Rapid SSL w WEBD.pl, kupionych u nas w ściśle określonym czasie trzeba wystawić nowy klucz prywatny certyfikatu. Temat nie dotyczy jedynie naszego serwisu, ale wszystkich uczestniczących w odsprzedaży tego rodzaju certyfikatów SSL. Co dalej ? Tu panika nie jest wskazana smiley Systematycznie będziemy kontaktować się z posiadaczami konkretnych certyfikatów, celem wystawienia takowego na nowo. Nie wiąże się to z dodatkowymi opłatami czy ponowną instalacją – tym zajmiemy się my. Jedyne, co trzeba zrobić, a o czym oczywiście też Wam napiszemy – to potwierdzić ponowne wystawienie certyfikatu Rapid SSL. Jeśli nie otrzymacie od nas takiej informacji – oznacza to, że Wasz certyfikat SSL WEBD.pl nie ulega zmianie.
Czas mamy do września, ale już teraz rozpoczynamy akcję podmiany, nie ma co czekać smiley

Pozdrawiamy blogowo! A! Przygotowaliśmy dla Was zestawienie zeszłorocznych działań i testów i nowości i implementacji i konfiguracji i 'Bóg-wie-jeszcze-czego’ Adminów, które pozwolimy sobie wysłać w najbliższych dniach. Wiedzcie, że się dzieje wink

Our partners.

Monitoring 24/7.

Round the clock server monitoring
allows you to easily use
WEBD.pl services!