Pomoc: Czy mogę przenieść swoją domenę na serwery WEBD.pl ? Jak ?

Pierwszym krokiem do przeniesienia domeny jest uzyskanie kodu Auth Info od obecnego rejestratora. Pamiętaj, aby zrobić to z wyprzedzeniem - możliwie najwcześniej przed upłynięciem jej okresu rozliczeniowego.

Jeżeli jesteś juz w posiadaniu kodu Auth Info, masz przed sobą dwie ścieżki działania:

TRANSFER DOMENY NA KONTO HOSTINGOWE WEBD.pl WRAZ Z PRZENIESIENIEM DANYCH STRONY WWW

Pierwsza możliwość dotyczy osób, które posiadają konto hostingowe w Webd.pl lub są gotowe je wykupić. Po zalogowaniu się do panelu klienta, należy w zakładce Transfer Domeny wypełnić znajdujący się tam formularz wraz z kodem AuthInfo, a następnie kliknąć TRANSFERUJ DOMENĘ.

 

Na adres mailowy, na który domena jest zarejestrowana otrzymają Państwo wiadomość z linkiem weryfikacyjnym, którego potwierdzenie zezwoli nam na realizację transferu. Po otrzymaniu przez nas potwierdzenia domena zostanie przeniesieniona.

Następnie należy pliki strony www czy poczty, posiadanego u innego usługodawcy – skopiować na swoje konto hostingowe w WEBD.pl – proszę pamiętać, by domenę wcześniej dodać do serwera – wiecej o tym TUTAJ.

Możemy również w tym pomóc, wyceniając takie przenosiny – wtedy będą one wykonane przez naszych Adminów

TRANSFER SAMEJ DOMENY Z ZACHOWANIEM HOSTINGU W INNEJ FIRMIE

W tym przypadku prosimy o przesłanie do nas posiadanego kodu Auth Info wraz z danymi potrzebnymi do rejestracji domeny i konta, takimi jak adres, numer telefonu, adres mailowy do kontaktu oraz imię i nazwisko lub nazwa firmy wraz z nipem.

W obu przypadkach - jeżeli posiadasz domenę globalną, czyli taką z rozszerzeniami typu .com, .eu, .com.pl, .de itp. jej transfer będzie wymagał przedłużenia własności domeny o kolejny rok - przed przeniesieniem domeny otrzymasz więc od nas fakturę na kwotę jej abonamentu, po opłaceniu której przystąpimy do transferu.

Nasi partnerzy.

Monitoring 24/7.

Całodobowy monitoring serwerów
pozwala Ci komfortowo korzystać
z usług WEBD.pl!