Pomoc: Jak zmienić rekordy domeny ?

Jeśli chcesz zmieniać rekordy domeny w WEBD.pl, pamiętaj, iż domena musi kierować na nasze DNS.

Rekordy domeny można dodawać / edytować po zalogowaniu do cPanel. Tu interesuje nas sekcja DOMENY i zakładeczka ZONE EDITOR

Po przejściu w tę zakładkę przy wybranej domenie klikamy ZARZĄDZAJ i działamy! [ oczywiście przykładowa domena to przykladowadomena.pl

REKORD A

Chcesz przekierować swoją domenę na zewnętrzny serwer?

Od tego typu przekierowań jest rekord A, który ma postać IP. Rekord A, który jest domyślnie nadany przez Nas, najlepiej jest edytować, czyli po prostu kliknąć EDYTUJ przy wybranej domenie i wprowadzić prawidłowe parametry, które uzyskaliśmy od dostawcy. Ale pamiętajcie, najlepiej jest w WEBD.pl, więc zmiana rekordu A jest bez sensu

 

Nowa wartość została wprowadzona? Klikamy SAVE RECORDS i gotowe, przekierowanie wykonane, zmiana widoczna będzie w ciągu 4 godzin.

REKORD MX

A co jeśli chcesz mieć stronę www w WEBD.pl, ale pocztę na innym serwerze? Albo na odwrót ?

Tu z pomocą przychodzi rekord MX. W rekordzie MX można umieścić kilka wpisów i każdemu z nich można przyporządkować priorytet. Jeśli z jakiegoś powodu nie można będzie dostarczyć poczty za pomocą rekordu o najwyższym priorytecie, używany jest rekord o drugim priorytecie itd.

Jak w naszym Cpanelu edytować/ dodać MX?

Tak jak poprzednio- wybieramy domenę, wybieramy typ rekordu i edytujemy istniejący wpis uzupełniając pola odpowiednimi parametrami.

Jeśli chcesz wprowadzić więcej rekordów, to po zmodyfikowaniu istniejącego rekordu skorzystaj z przycisku DODAJ REKORD, przy dodawaniu pamiętaj o tym, by wybrać odpowiedni typ rekordu.

Jeśli przekierowałeś już domenę na zewnętrzne serwery za pomocą MX, to teraz koniecznie należy edytować SPF (kolejny rekord, tym razem typu TXT). SPF odpowiedzialny jest za poprawną identyfikację serwera pocztowego i bez tej zmiany poczta zwyczajnie nie będzie działać.

Dla przykładu nasz spf ma postać rekordu TXT: v=spf1 include:_spf.webd.pl -all

 

REKORD TXT

Rekord TXT to rekord, który zawiera informacje tekstowe. Rekordów TXT można używać do różnych celów. Np. Google korzysta z nich do weryfikowania własności domen i do zapewniania bezpieczeństwa poczty e-mail.

W cPanel rekord TXT, tak jak i przy poprzednich rekordach można dodać korzystając z przycisku DODAJ REKORD.

Przy dodawaniu pamiętaj o tym, by wybrać odpowiedni typ rekordu (TXT).

Po dodaniu rekordu wprowadzone zmiany powinny być widoczne standardowo, w ciągu 4 godzin.

 

Nasi partnerzy.

Monitoring 24/7.

Całodobowy monitoring serwerów
pozwala Ci komfortowo korzystać
z usług WEBD.pl!